![Ledarskap med Magnus och Kim](https://pbcdn1.podbean.com/imglogo/image-logo/5102694/Magnus_och_Kim_podd_1400_x1400_px.png)
I poden Ledarskap med Magnus och Kim delar ledarskapstränarna Magnus Gnisterhed och Kim Karhu med sig av strategier för hur du kan utvecklas och växa som ledare. Tillsammans med Magnus och Kim utmanas du på ett lättillgängligt sätt att nå dina uppsatta mål och skapa en hållbar väg till framgång genom en utveckling som börjar inuti. Du möter dina personliga ledarskapstränare som guidar dig på din resa mot ett framgångsrikt ledarskap!
Episodes
![210 Samtal, del 1](https://pbcdn1.podbean.com/imglogo/image-logo/5102694/Magnus_och_Kim_podd_1400_x1400_px_300x300.png)
Monday Jan 24, 2022
210 Samtal, del 1
Monday Jan 24, 2022
Monday Jan 24, 2022
Samtalet är en viktig del av allt ledarskap. Oavsett om det är formella, informella, bokade. spontana, lätta eller svåra samtal så finns det nya nivåer att ta sikte på för dig som ledare. I dagens avsnitt tar vi upp några grunder för ett bra samtal som närvaro, lyssnande och samtalston. Vidare reflekterar vi över olika typer av samtal och när ett samtal går över till att bli något annat, tex en diskussion eller debatt.