
I poden Ledarskap med Magnus och Kim delar ledarskapstränarna Magnus Gnisterhed och Kim Karhu med sig av strategier för hur du kan utvecklas och växa som ledare. Tillsammans med Magnus och Kim utmanas du på ett lättillgängligt sätt att nå dina uppsatta mål och skapa en hållbar väg till framgång genom en utveckling som börjar inuti. Du möter dina personliga ledarskapstränare som guidar dig på din resa mot ett framgångsrikt ledarskap!
Episodes

2 days ago
301 Emanuel Karlsten
2 days ago
2 days ago
Vad innebär det att leda i en tid där AI, sociala medier och ständig uppkoppling omformar våra sätt att kommunicera, fatta beslut och bygga förtroende? I det här avsnittet möter vi Emanuel Karlsten – journalist, digital expert och en stark röst i det offentliga samtalet. Tillsammans samtalar vi om hur dagens ledare behöver navigera i ett informationslandskap där innehållet är obegränsat, där tekniken ständigt utvecklas och där förtroende är en färskvara. Hur behåller man trovärdighet när allt kan avfärdas som fake news – och hur möter vi som samhälle de möjligheter och risker som följer med den nya tekniken?
===========================
På vår hemsida kan du boka en träff för en presentation av LedarskapsArenan, ett personligt anpassat ledarskapsutvecklingsprogram som hjälper dig att träna på de färdigheter som vi samtalar om i podden. Berätta gärna om dina egna erfarenheter av ledarskap eller att boka en träff för att jobba med din utveckling. Maila oss på adressen Ledarskap@magnusochkim.se om du vill komma i kontakt med oss, eller via vår hemsida www.magnusochkim.se
=============================
Besök oss gärna på Facebook: Ledarskap med Magnus och Kim för att se material från avsnittet, dela det med dina vänner och bidra med kommentarer om ledarskap.
Medverkande: Magnus Gnisterhed, Kim Karhu, Emanuel Karlsten, Fotograf (Emanuel) Stina Stjernkvist
No comments yet. Be the first to say something!